دنیای فناوری و تکنولوژی بهترین مارک پلوپز چند کاره پلوپز دیجیتال چه مارکی خوبه - کتابخانه آی تی

پلوپز خوب چی بخرم ؟ راهنمای خرید بهترین مارک پلوپز در بازار

پلوپز خانگی همانطور که از نامش مشخص است جهت تهیه و آماده سازی برنج با انواع دستورهای پخت تولید شده و به همین جهت بسیار محبوبیت دارد.

زیرا در ایران به دلیل مصرف بالای برنج در سفره های ما و البته وجود انواع مختلفی از دستور پخته ها جهت تهیه برنج، این دستگاه می‌تواند کمک بسیار بالایی به خانم های خانه دار و به ویژه افرادی که قصد تهیه برنج در زمان محدود دارند، باشد.

بهترین مارک پلوپز

به همین جهت می توان انواع مختلفی از پلوها همراه با مواد غذایی مانند گوشت، سبزیجات، حبوبات، خشکبار و حتی ادویه‌جات در پلوپز خانگی استفاده نمود و پلو خوشمزه و خوش عطر تهیه کرد.

به طور کلی پلوپزها جهت تهیه برنج در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل در کشور های مختلف که غذاهای مشابه با غذاهای ما دارند، پلوپز بسیار محبوب بوده و از آن بسیار استفاده می گردد.

اگر قصد خرید بهترین مارک پلوپز خانگی را دارید، در هنگام خرید از من باید نکات و موارد مهم توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی انجام داده و دستگاه را خریداری کنید که بازدهی مناسب و کیفیت لازم را داشته باشد.

همانطور که می‌دانید انواع مختلفی از پلوپز ها در بازار موجود است و هر کدام درباره ابعاد و امکانات خاصی هستند اما تمامی آنها با استفاده از جریان برق و به وسیله گرم شدن المنت های موجود در زیر است ظرف پخت غذا را آماده می کنند.

پس تفاوت چندان زیادی بین آنها وجود ندارد و می‌توان با کمه دقت و توجه به نحوه استفاده از آنها به راحتی پلو خوشمزه و خوش عطر تهیه نمود.

در واقع قابلیت ها و موارد اضافه در این دستگاه ها تنها جهت آسان تر ساختن مراحل پخت می باشد.

نکات مهم در هنگام خرید پلوپز خانگی

 

۱) ابعاد و اندازه دستگاه

در هنگام خرید پلوپز اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد ابعاد و اندازه دستگاه است که باید متناسب با فضای آشپزخانه و همچنین تعداد نفرات خانواده انتخاب گردد.

طبیعتاً هر چه ابعاد دستگاه بزرگتر باشد ظرفیت و گنجایش آن نیز بیشتر بوده و برای تعداد نفرات بیشتری می توان در آن غذا درست کرد.

اما دستگاه بزرگ برای آشپزخانه های کوچک میتواند دردسرهای نیز به همراه داشته باشد.

۲) ظرفیت و گنجایش دستگاه

 

تولید کنندگان لوازم خانگی به طور معمول پلوپز ها را با ظرفیت های متناسب با خانواده‌های دو تا ۱۲ نفره تولید می کنند.

بنابراین برای خرید پلوپز خانگی حتما باید به تعداد نفرات خانواده و میزان مصرف خود دقت کنید تا بتوانید انتخاب درستی انجام دهید.

 

۳) نوع دستگاه

در بیشتر مدل‌های پلوپز عرضه شده به بازار تنها می توان پلو های ساده یا ترکیب با حبوبات و مواد مختلف را طبخ کرداما برخی مدل ها نیز به بازار عرضه شده اند که دارای قابلیت آرام پز و بخارپز می باشند و می توانند انواع مختلفی از غذاها را آماده کنند.

بنابراین در این دستگاه میتوان به راحتی انواع سبزیجات و گوشت و ماهی بخار پز طبخ نمود.

همچنین برخی پلوپز ها وجود دارند که به عنوان چندکاره به بازار عرضه شده اند رول می توان در آن ها انواع مختلفی از کیک، پاستا، حلیم و سوپ را تهیه کرد.

البته قیمت خرید پلوپزهای چند کاره گرانتر از سایر مدل ها خواهد بود.

۴) راحتی در شستشو

پلوپز خانگی با کیفیت باید به گونه ای باشد که بتوان به راحتی آن را شستشو کرده و ظرف داخلی را از بدنی دستگاه جدا نمود.

این امکان باعث راحتی در شستشوی ظرف دستگاه شده و کار را برای شما بسیار راحت تر خواهد کرد.

همچنین قابلیت جدا شدن ظرف دستگاه از بدنه باعث می شود تا بتوان به راحتی مواد را از درون ظرف تخلیه کرده و ته دیگ را جدا نمود.

۵) کیفیت بدنه دستگاه

کیفیت بدنه دستگاه یکی دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام خرید پلوپز است. بدنه دستگاه باید به گونه ای ساخته شده باشد که علاوه بر مقاومت در برابر ضربه و حرارت، در برابر انتقال حرارت به بیرون نیز عایق داشته باشد.

زیرا با داغ شدن بدنه دستگاه احتمال آسیب زدن به محیط اطراف بدنه و همچنین سوختگی انگشتان دست بسیار بالا خواهد رفت.

 

۶) جنس ظرف درون دستگاه

جنس ظرف درون پلوپز خانگی باید از مواد کاملاً نچسب و بادوام تهیه شده باشد تا در هنگام پخت تاثیری در طعم و کیفیت مواد غذایی وارد نکرده و بعد از آن بتوان به راحتی مواد غذایی را از رشد نمود.

به طور معمول جنس بدنه ظرف از استیل ضد زنگ تهیه می گردد و روکش تفلون بر روی آن وجود دارد تا مانع از چسبیدن مواد غذایی به بدنه ظرف کردد.

علاوه بر این وجود روکش تفلون باعث سهولت در شستشوی ظرف دستگاه نیز میشود.

پلوپز خوب چی بخرم

۷) سهولت در استفاده از دستگاه

یکی از نکات مهم در هنگام خرید پلوپز خانگی، راحتی در استفاده و سرعت تهیه غذا توسط دستگاه است. زیرا قبل از خرید پلوپز ها، تهیه سریع غذا می باشد و عمده ترین کاربران چنین دستگاه هایی افرادی هستند که مشغله زیادی داشته و وقت کمی برای تهیه غذا دارند.

همچنین امکانات و قابلیتهای دستگاه باید به گونه ای طراحی شده باشد که باعث پیچیدگی و اتلاف وقت در استفاده از آنها نشود و کاربر بتواند به راحتی از آنها استفاده نماید.

بنابراین در هنگام خرید حتما به این نکات نیز توجه داشته باشید.

۸) عمر و دوام دستگاه

عمر و دوام دستگاه از دیگر نکات مهم در هنگام خرید پلوپز خانگی است زیرا دستگاه طراحی و تولید شده باشد که بتوان تا مدتها از آن استفاده کرده و به سرعت دچار خرابی و زنگ زدگی نشود.

 

۹) طراحی ظاهری و رنگ بدنه

طراحی ظاهری و رنگ بدنه در جالب توجه خانم های خانه دار بسیار مهم است زیرا این موارد ارتباط مستقیم با دکوراسیون آشپزخانه و تناسب با دیگر دستگاه ها و لوازم موجود در آن دارد.

به همین دلیل طراحان و تولیدکنندگان لوازم خانگی جهت تهیه چنین دستگاه هایی از دقت و ظرافت خاصی استفاده می کنند تا بتوانند نیاز خانم‌های خانه‌دار را برآورده نمایند.

البته بعد از گذشت زمان پلوپز و ممکن است دچار خط خوردگی در رنگ و کدر شدن آن شود، به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید به سراغ رنگ های تیره بروید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

۱۰) قابلیت‌های دستگاه

در برخی از مدلهای پلوپز خانگی قابلیت ها و امکانات ویژه ای قرار داده شده که از آنها می توان جهت راحتی بیشتر در تهیه غذا استفاده نمود.

از جمله این امکانات می توان به صفحه نمایشگر، سیستم خاموش کننده اتوماتیک، تایمر جهت تنظیم زمان، قابلیت تنظیم درجه حرارت و قابلیت گرم کن آرام اشاره کرد.

 

۱۱) قیمت خرید دستگاه

قیمت خرید پلوپز های خانگی با توجه به ابعاد ظرفیت جنس بدنه و سایر قابلیت ها و امکانات آنها تعیین می گردد.

برابری در هنگام خرید باید ابتدا به بودجه خود و سپس به موارد فوق توجه نمایید تا بتوانید انتخاب مناسب و درستی انجام دهید.

بهترین مارک پلوپز چند کاره بهترین مارک زودپز و پلوپز پلوپز دیجیتال چه مارکی خوبه پلوپز چه مارکی خوبه بهترین مارک مولتی کوکر راهنمای خرید پلوپز پلوپز فیلیپس خوبه
قیمت انواع پلوپز لیست قیمت پلوپز سانی پلوپز چی بخرم بزرگترین سایز پلوپز پارس خزر قیمت پلوپز پارس خزر ۶ نفره قیمت آرام پز پلوپز فلر خوبه؟ قیمت بهترین مارک پلوپز
پلوپز پارس خزر کدوم مدلش خوبه بهترین مارک پلوپز چندکاره چیست پلوپز پارادایس پلوپز خوب چی بخرم قیمت پلوپز سانی ۱۲ نفره قیمت پلوپز ۲۴ نفره پارس خزر بهترین مارک پلوپز
قیمت پلوپز ۱۸ نفره ناسیونال قیمت پلوپز فیلیپس قیمت پلوپز پارس خزر قیمت پلوپز بوش قیمت پلوپز ۱۸ نفره پارس خزر بهترین پلوپز پارس خزر طرز استفاده از پلوپز چند کاره کارایی پلوپز چند کاره پلوپز چند کاره فیلیپس پلوپز چند کاره پارس خزر پلوپز چند کاره دیجی کالا

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 4 Average: 3.5]
بازدید : 1,447 views بار دسته بندی : دیلیت اکانت تاريخ : 2 ژانویه 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.