دنیای فناوری و تکنولوژی اب میوه گیری چه مارکی خوبه پرفروش ترین مارک آب میوه گیری - کتابخانه آی تی

معرفی بهترین مارک آب میوه گیری در ایران

برای انتخاب یک دستگاه آبمیوه گیری مناسب بایستی موارد مختلفی نظیر نوع دستگاه و تیغه‌ ها، توان مصرفی و نحوه ی کارکرد آن و تک کاره و چند کاره بودن آن را در نظر گرفت. خیلی از افراد در زمان خرید دستگاه آبمیوه گیری تنها به ظاهر آن توجه نموده ولی اکثر افراد به دنبال دستگاهی بوده که دارای کارکرد مطلوبی باشد. این در حالی است که این روزها اکثر تولید کنندگان دستگاه های آبمیوه گیری در کنار تجهیز نمودن محصولات خود به ظاهر آن ها نیز توجه ویژه ای می نمایند. در ادامه مقاله در پی یافتن پاسخ این پرسش هستیم که اب میوه گیری چه مارکی خوبه ، پس با ما همراه باشید.

اب میوه گیری چه مارکی خوبه

همه افراد نسبت به اهمیت تغذیه سالم و و علی الخصوص آبمیوه های طبیعی برای حفظ سلامت و شادابی آگاه می باشند. اگر شما نیز مایل بوده هر صبح افراد خانواده خود را با یک لیوان آبمیوه طبیعی راهی نمایید بدون شک وجود یک دستگاه آبمیوه گیری در خانه برایتان بسیار کاربردی خواهد بود.

کارکرد حرفه ای دستگاه های آبمیوه گیری سبب شده امکان تهیه آبمیوه های مختلف اعم از انبه، آناناس و سیب در کمترین زمان ممکن وجود داشته باشد؛ از این رو بدون شک افرادی که در رژیم غذایی خود بایستی حتما روزی یک لیوان آبمیوه طبیعی مصرف نمایند به یک دستگاه آبمیوه گیری احتیاج خواهند داشت. خیلی از افراد مایل بوده به همراه صبحانه یک لیوان شیر و آب میوه طبیعی نیز میل نموده و از این طریق ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را تامین نمایند. خیلی از افراد و علی الخصوص بچه ها نسبت به خوردن میوه هیچ تمایلی نشان نداده و ترجیح داده آن را به صورت یک لیوان آب میوه بنوشند. با مصرف آب میوه های طبیعی به صورت روزانه علاوه بر تامین ویتامین های مورد نیاز، بدن فرد از فرسودگی به دور بوده و شادابی را به دست خواهد آورد. این روزها دستگاه های آبمیوه گیری موجود در بازار در انواع چند کاره و تک کاره موجود بوده و دستگاه های چند کاره به طور معمول در کنار قابلیت آبمیوه گیری از قابلیت های دیگری نظیر مخلوط‌ کن و آسیاب نیز برخوردار می باشند.

خرید با تخفیف از دیجی کالا

موارد قابل توجه در زمان خرید دستگاه آب میوه گیری

طراحی و ساخت بدنه

بدنه آبمیوه گیر بایستی از مواد باکیفیتی ساخته شده و در مقابل ضربه نیز از مقاومت خوبی برخوردار شده باشد. از این رو بهتر بوده در کنار زیبایی شکل ظاهری دستگاه به محکم بودن بدنه آن نیز توجه شده و مقاومت بخش های پلاستیکی آن بالا بوده و علاوه بر آن بدنه آن نیز از قابلیت ضد زنگ و نیز قابلیت شستشو برخوردار باشد و البته با دیگر وسایل آشپزخانه کاملا در تناسب باشد.

ابعاد دهانه ورودی میوه و خروجی آبمیوه

از دیگر ویژگی های یک آبمیوه گیر خوب این است که اندازه دهانه ورودی آن در حدی بوده که به خوبی بتوان میوه های درشت نظیر سیب را کامل و بدون برش درون آن انداخت.

علاوه بر آن طراحی لوله خروجی نیز بایستی به شکلی بوده که امکان چرخش داشته تا چنانچه با خانواده بر سر میز نشسته اید هر کس بتواند بدون بلند شدن از جای خود لیوان خود را از آبمیوه پر نماید. ساخت لوله خروجی و مخزن آبمیوه بایستی به گونه ای بوده که به طور مستقیم آبمیوه به داخل پارچ ریخته و اطراف آن کثیف نشود.

چندکاره بودن دستگاه آبمیوه گیری

این روزها در بازار می توان آبمیوه گیرهایی مشاهده نمود که علاوه بر ظاهر زیبا دارای قابلیت های کاربردی بسیاری نیز می باشند. خرید این دستگاه ها همان حکایت یک تیر و چند نشان زدن بوده و شما می توانید با پرداخت هزینه یک دستگاه صاحب دستگاه های دیگری نظیر مخلوط کن و آسیاب نیز گردید. بهتر بوده به سراغ آبمیوه گیری های سه کاره یا چند کاره ای رفته که یک پارچ مخلوط کن و آسیاب کوچک نیز به همراه آن ها عرضه خواهد شد. شما با خرید یک دستگاه چند کاره این امکان را داشته تا در هر زمان که مایل بوده خیلی سریع آبمیوه‌ ی طبیعی و خوشمزه خانگی، اسموتی ‌های فیبردار و مقوی، پودر قهوه درجه یک از دانه ‌های قهوه ، ادویه ‌های دل پذیر و خوش عطر و … تهیه نمایید. اما در صورتی که استفاده شما از دستگاه آبمیوه گیر زیاد بوده و از آسیاب و مخلوط کن نیز به صورت مجزا در خانه برخوردار بوده پیشنهاد می شود به سراغ دستگاه های آبمیوه گیری تک کاره رفته چرا که این دستگاه ها به نسبت چند کاره ها قدرت بالاتری را از خود نشان خواهند داد.

جنس تیغه ی آبمیوه گیری

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید دستگاه های آبمیوه گیری بایستی مورد توجه قرار گیرد تیغه دستگاه می باشد. چرا که این تیغه بایستی بسیار باکیفیت بوده و علاوه بر آن به گونه ای بوده که به خوبی با کنترل میوه ها آن ها را در جای خود ثابت نموده و پس از آن به صورت چرخشی و خیلی سریع به طور کامل عصاره میوه را گرفته و تفاله ی میوه که با قدرت بالا از میوه جدا شده را نیز به بخش تفاله گیر بفرستد.

بهترین جنس برای تیغه ی دستگاه های آبمیوه گیری استیل درجه یک بوده چرا که در این صورت به راحتی می توان آن ها را شسته و از قابلیت ضد زنگ نیز برخوردار بوده لذا آبمیوه طعم خود را حفظ خواهد نمود. از آن جایی که تیغه به طور مستقیم با مواد غذایی در ارتباط بوده جنس این تیغه ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

توان مصرفی

توان مصرفی یک دستگاه با واحد وات محاسبه شده و به طور معمول بر روی برچسب کالای برقی قید می گردد، در صورت عدم قید شدن مستقیم این عدد به راحتی می توان آن را از طریق ضرب جریان  واحد آمپر A) ) در ولتاژ ( V )محاسبه نمود. به طور معمول دستگاه های آبمیوه گیری از توان ۵۰۰ وات برخوردار می باشند. از این رو حتما در زمان خرید توان مصرفی را نیز مدنظر داشته باشید.

پرفروش ترین مارک آب میوه گیری

مخزن آبمیوه گیری

بیشتر دستگاه های آبمیوه گیری در کنار برخورداری از یک پارچ به عنوان مخزن آبمیوه مجهز به یک مخزن تفاله میوه نیز می باشند. حتما در زمان خرید دستگاه آبمیوه گیری به گنجایش مخزن ها نیز توجه داشته باشید تا در هر بار استفاده بتوانید متناسب با نیاز خود آب میوه تهیه نمایید و علاوه بر آن توجه داشته باشید که بر روی پارچ آبمیوه نیز درجه بندی انجام شده باشد. در کل بهتر بوده مخزن در اندازه ای بوده که قادر به تهیه ۳ تا ۴ لیوان آبمیوه باشد.

حتما بایستی مطمئن گردید که این مخزن ها از دستگاه جدا شده تا بتوان به راحتی آن ها را شستشو  داده و تمیز نمود. علاوه بر آن پارچ آبمیوه بایستی به نحوی بوده که پس از گرفتن آب میوه ها این امکان وجود داشته که آن را برای خنک شدن آبمیوه  درون آن داخل یخچال قرار داد.

سرعت و کارایی

یک دستگاه آبمیوه گیر خوب بایستی دارای موتوری بوده که بتوان آن را بر روی سرعت های مختلف قرار داد و به خوبی قادر به گرفتن آب میوه ها باشد. در صورتی که دستگاه از چند سرعت برخوردار بوده می توان از سرعت پایین آن برای گرفتن آب میوه های نرم استفاده  نمود و برای میوه های سفت و سخت تری نظیر گلابی و هویج نیز از سرعت های بالاتر استفاده کرد.

فیلتر

یکی از لوازم جانبی دستگاه های آبمیوه گیری فیلتر یا بسکت بوده که بایستی از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار بوده و همچون مخزن دستگاه بایستی به راحتی بتوان آن را جدا نموده و در ماشین ظرفشویی قرار داد.

پایه

پایه های به کار رفته در دستگاه های آبمیوه گیر بایستی از ایستایی بالایی برخوردار بوده و چسبندگی لازم را داشته تا به خوبی به سطح چسبیده و در زمان کار و با لرزش دستگاه از جای خود تکان نخورده و باعث بروز حادثه ای نگردد. سیم دستگاه نیز حداقل بایستی یک متر طول داشته و در زیر دستگاه نیز باید برای جمع کردن سیم بخشی در نظر گرفته شده تا بتوان پس از اتمام کار سیم را جمع نموده و در آن قرار داد تا فضای اطراف را شلوغ نشان نداده و خود آن نیز سالم بماند.

قیمت

برای خرید هر محصولی پیش از هر چیزی ابتدا بایستی بودجه خود را برای خرید آن مشخص نمایید و پس از آن با توجه به بودجه خود به سراغ دستگاه هایی رفته که در آن رنج قیمت قرار دارند و از بین آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید. بهتر بوده در زمان خرید دستگاه آبمیوه گیری نیز دستگاهی را انتخاب نموده که اول از همه دارای قیمت مناسبی بوده و علاوه بر آن دارای امکانات مناسبی باشد. ولی چنانچه به لحاظ هزینه محدودیتی نداشته و به دنبال یک دستگاه همه چیز تمام هستید بهتر بوده در زمان خرید تمام موارد ذکر شده در این مقاله را در نظر داشته باشید.

خرید با تخفیف از دیجی کالا

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 4 Average: 4]
بازدید : 1,394 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از دیجی کالا تاريخ : 24 نوامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.