دنیای فناوری و تکنولوژی قیمت و خرید بهترین میز پینگ پونگ ارزان قیمت خانگی دیجی کالا - کتابخانه آی تی

یکی از تجهیزات بازی پینگ پونگ میز پینگ پونگ می باشد. میز پینگ پونگ بر اساس قوانین مربوطه از ابعاد مشخص شده ای تشکیل می شود و همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین امکانات بازی پینگ پونگ میز پینگ پونگ می باشد و شما بدون داشتن این میز نمی توانید این ورزش را انجام دهید. در ادامه در ابتدا توضیحاتی در مورد بازی پینگ پونگ در اختیارتان قرار می دهیم و بعد از آن به ویژگی های میز پینگ پونگ می پردازیم.

قیمت و خرید بهترین میز پینگ پونگ ارزان قیمت خانگی دیجی کالا 

میز پینگ پونگ

بنابراین مقاله ای که ما در اختیارتان قرار می دهیم را مطالعه کنید تا با میز پینگ پونگ به طور کامل آشنایی داشته باشد تا در صورتی که قصد خرید میز پینگ پونگ دارید بتوانید به راحتی برای خرید تصمیم گیری کنید.

ورزش پینگ پونگ

ورزش پینگ پونگ اوایل یک ورزش استاندارد محسوب نمی شد و به عنوان یک بازی سرگرم کننده و تفریحی کاربرد داشت.  بازی پینگ پونگ در کشور انگلستان   wiff-waff نام گذاری شده بود. در کشور بریتانیا این بازی رواج پیدا کرد و بعد از مدتی بازی پینگ پونگ در اکثر کشورها محبوب شد. هنگامی که بازی پینگ پونگ به یک ورزش همگانی تبدیل شد با تغییراتی در زمینه قوانین بازی، تجهیزات و ابعاد میز پینگ پونگ مواجه شد، انجمن تنیس روی میز در سال ۱۹۲۱ تشکیل شد و بعد از آن فدراسیون بین المللی تنیس در سال ۱۹۲۶ تاسیس گردید و در سال ۱۹۸۸ این بازی را به المپیک معرفی کردند.

 

قوانین بازی پینگ پونگ

بازی پینگ پونگ به وسیله راکت هایی که برای این بازی ساخته شده اند، و یک توپ سبک و کوچک و هم چنین میز پینگ پونگ انجام می گیرد

تعداد بازیکنان باید دو الی چهار نفر باشد. افراد در بازی باید از تمرکز بالایی برخوردار باشند تا بتواند با توانایی خود هنگام چرخاندن توپ عکس العمل به موقعی از خود نشان دهند.

بنابراین داشتن تجهیزات استانداردی که در ابتدا گفته شد جز قوانین اصلی بازی محسوب می شود.

در این بازی باید بازیکنان توپی که به سمت آنها حرکت می کند به سمت مخالف برگردانند. و نگذارند به میز آنها برخود کند. اگر یکی از بازیکنان نتوانند توپ را برگردانند از آن ها امتیاز کم می شود.

میز پینگ پونگ

میز پینگ پونگ تخته محکمی است که از تراشه های چوبی ساخته شده است. تراشه هایی که در این میز به کار رفته است در ابتدا با بخار تصفیه شده است و الیاف بلندی تشکیل می دهد. در انتها از الیاف تخته میز پینگ پونگ را می سازند. تنها میزی توسط فدارسیون بین المللی تنیس تایید می شود که ساختار تشکیل دهنده ی آن چوب باشد. در غیر این صورت میز پینگ پونگ استاندارد نمی باشد.

 

ویژگی استاندارد میز پینگ پونگ

میز پینگ پونگ باید طوری طراحی شده باشد که اگر توپ از ارتفاع ۱۲ اینچ رها شود جهش ۸ و ۳/۴ اینچ رخ دهد.

در صورتی که میز پینگ پونگ استاندارد باشد توپ به طور یکنواخت به همه ی سطح میز برخورد می کند. بنابراین داشتن جهش توپ به صورت یکنواخت باید بر روی میز اتفاق بیوفتد.

ضخامت میز پینگ پونگ از ۱ اینچ الی ۳/۴ اینچ می باشد. در صورتی که ضخامت میز پینگ پونگ یک اینچ باشد پرتاب توپ یه صورت یکنواخت تضمین می شود. به هر حال بعضی از میزهای موجود در بازار ضخامت ۳/۴ اینچ دارند.

 

میز پینگ پونگ به رنگ های تیره طراحی شده است . رنگ های سبز و آبی معمولا برای این میز استفاده می شود. این دو رنگ نیز توسط فدارسون تنیس روی میز تایید شده است. خط سفیدی که بر روی میز طراحی شده است میز را به دو قسمت مساوی تقسیم بندی کرده است. این خط های سفید رنگ که باید ۳ میلی متر باشند و خط هایی که در مرز بین دو قسمت قرار دارند باید دو سانتی متر ضخامت داشته باشند.

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[Total: 0 Average: 0]
بازدید : 0 views بار دسته بندی : دیلیت اکانت تاريخ : 21 اکتبر 2023 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.